7 Eylül

“YALANLARA CEVAP SANDIKTA VERİLECEK”

“YALANLARA CEVAP SANDIKTA VERİLECEK”
12 views
28 Mart 2019 - 17:08

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın her geçen gün artan iftira ve yalan üzerine kurulu bir siyaset geliştirdiğini söyledi.

Çankır, “AKP adayı 2 aydan bu yana şehrimizde dozu her geçen gün artan iftira ve yalan üzerine kurulu bir siyaset geliştirmekte.

Aydın halkından ilgi göremediği her gün, ilgi görebilmek adına, iftira ve karalamalarına yenilerini eklemekte” dedi.

Gelinen noktada ortaya atılan iddia ve iftiraların halk arasında hiçbir karşılığı olmadığının altını çizen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,”Kimsenin kendisine itibar etmediğini ve önümüzdeki Pazar günü kendisini mağlubiyetin beklediğini, kendisi ve çevresi anlamış durumda.

Buna rağmen, son birkaç günde kendilerini bekleyen bu yenilgiyi engelleyemeyeceklerini anladıklarından; içeriği tamamen iftira olan, akıl ve mantıkla izah edilemeyecek, ancak hayal dünyasının ürünü olabilecek yalanlarla dolu bir gazete bastırarak dağıtmaya başlamışlar.

Bu iftira kampanyasının içinde bir de utanmadan “rant” kelimesini sokuşturmuşlar.

Sayın Musatafa Savaş, bu şehirde rant denildiğinde akla ilk ne gelir? En iyi siz bilirsiniz.  Jeotermal gelir” diye konuştu.

Aydın’da 5 yıl içerisinde park yapmak adına toplam 483 bin metrekare alan kamulaştırıldığını ve bunu tek idarensin Aydın Büyükşehir Belediyesi olduğunu vurgulayan Çankır, “Aydın 2009 yılından bu yana AKP’ye yüzünü dönmemiştir ve dönmeyecektir de!

AKP zihniyetinin şehrimizi talan etmesine asla müsaade edilmemiştir. Sırf bu nedenle ranta kurban edilebilecek 177 bin metrekare Aydın Tekstil arazisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun olağan üstü gayretiyle AKP’nin engelleme çabalarına rağmen park yapmak üzere kamulaştırılmıştır.

Yine Işıklı ’da doğal yaşam parkı yapmak üzere 296 bin metrekare arazi 5 yıl içinde kamulaştırılmıştır.

Kuşadası’nda TARİŞ’e ait arazi de betonlaşmasını engellemek ve park yapmak amacıyla kamulaştırılmıştır. Bu alanların tümü bundan böyle Aydınındır, Aydınlınındır.

Böyle bir belediyecilik yöntemi ve bakışı ile rantı yan yana kullanmak oy devşirme hayaline kapılanların safsatalardır.

Sizin müfettişleriniz bu belediyenin her bir uygulamasını defalarca incelemekte ve hiçbirisinde nokta kadar leke bulamamaktadır.

Dolayısı ile önümüzdeki birkaç gün içinde evinize, işyerinize dağıtılacak olan bu yalanlara en net cevabınızı, Pazar günü sandık başında vereceğinize inanıyorum!” şeklinde konuşarak Mustafa Savaş’ın iddialarını yalanladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.