7 Eylül

Yarış pisti de millet bahçesi yapılacak!

Kocaeli’de yer alan Körfez Yarış Pisti kapatılıyor. Pist millet bahçesi yapılacak. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi pist için yeni bir yer arıyor.

Yarış pisti de millet bahçesi yapılacak!
16 views
31 Ekim 2018 - 16:27

Uğur ENÇ / AKP’li Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran yerel basınla buluştu. 4 yılını değerlendiren Baran, Kocaeli’de yer alan Körfez Yarış Pisti’nin millet bahçesi yapılacağını açıkladı.

Uzun yıllardır Kocaeli ve çevre illerden kentimize gelen yarışseverler Körfez Yarış Pisti’ni adres edinmişti. Konuyla ilgili konuşan başkan Baran, “İlimtepe, Çamlıtepe ve Kaşkaldere spor komplesi devam etmekte. Bunları tamamladığımızda Körfez tam anlamıyla sporun başkenti olacak. Spor okullarında 4 bin 500 öğrenciye burs veriyoruz. Körfez Yarış Pisti’nin işletmesi Motor Sporları Federasyonu’na bağlı, Valilik ve Büyükşehir onlara yeni bir yer gösterecek. Boşaltılan yer millet bahçesi olacak. Kocaeli’de 12 ilçe ve büyükşehir AK Partili başkanlarla yönetiyoruz. İnşallah da yönetmeye devam edeceğiz. Halkımız bizden memnun. Bizimle aynı pencereden bakan Körfez halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Son güncelleme 14:30 | 31 Ekim 2018

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.