7 Eylül

Yeni logoyu meclis onayladı

Yeni logoyu meclis onayladı
10 views
02 Temmuz 2019 - 16:02

Germencik Belediyesi uzun zamandır kullandığı logosunu değiştirdi.

YENİ LOGO NEYİ İFADE EDİYOR

 İncir, pamuk, zeytin ve jeotermal enerji santrallinin siluetinin kullanıldığı eski logoyu meclis kararıyla değiştiren belediye, bundan sonra pamuğu simgeleyen çerçeve içerisinde, incir ağacı motifi ve zeytin yaprakları temsil eden tasarımın özünde 3 adet insan figürü bulunduğu, dikey olan insan figürü belediye yönetimini, sağda ve solda yatay olarak hizalanan insan figürleri ise toplumsal çeşitliliği olan Germencik halkını ve uyumluluğu ifade eden,yeşil renk tarımsal üretimi aynı zamanda huzur ve refahı, mavi renk ise yenilikçi, açık, ve şeffaf bir yönetimi çağrıştırdığı yeni logoyu kullanacak.

YENİ LOGO,80’İN ÜZERİNDE ÇALIŞMANIN İÇİNDEN SEÇİLDİ

Komisyon tarafından incelenen yeni logo, 80’in üzerinde çalışmanın içinden seçildi. Germencik’i en iyi şekilde simgeleyecek çalışma üzerinde karar kılınarak meclis gündemine geldi.

Logonun tasarımın temel fikri, merkezinde insan odaklı hizmet olan, üreten, gelişen, ilerleyen ve gücünü toplumdan alan bir Germencik Belediyesi ile halkın yönetime olan güveni ve desteğini anlatan yeni logo,Meclis üyelerineen ince ayrıntısına kadar anlatılarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş,“Germencik’imizi simgeleyen modern anlaşılır olmasına dikkat ettik. Kurumsal kimliğimizde kullanabileceğimiz, yazışmalarımızda ve basılı olarak belediyemizi temsil edecek pankart, tabela, afiş, gibi görsel unsurlara rahatlıkla uygulayabileceğimiz logomuzu seçtik” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.