7 Eylül

YEREL FİDE ŞENLİĞİ ÇİNE’DEN BAŞLADI

YEREL FİDE ŞENLİĞİ ÇİNE’DEN BAŞLADI
21 views
18 Mart 2019 - 14:14

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından sahip çıkılan Ata Tohumları’ndan yetiştirilen fidelerden dağıttı. Çine’de yapılan fide şenliğine yüzlerce vatandaş katıldı. Ata Tohumları’ndan üretilen fidelerden iki gün içerisinde binlerce dağıtım yapılacak, önümüzdeki günlerde de fidelerin dağıtımlarına Aydın’ın 17 ilçesinde devam edilecek.


Çine’de fide dağıtımı yapan Başkan Çerçioğlu’na Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir de eşlik etti. Vatandaşlar Ata Tohumları’na sahip çıkan ve fide olarak dağıtan Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Yerel tohumun özgürlük olduğunu söylen Başkan Çerçioğlu “Tohumda dışa
bağımlılığın çözümü yerel tohumlara sahip çıkmak. Vatandaşlarımızı,
çocukluğumuzda tadına bakıp kokusunu, aromasını hiç unutamadığımız kendi sebze ve meyvelerimizle tekrar buluşturuyoruz. Yerel tohumlarımıza sahip çıkarak bizlerin yediği bu güzel sebze ve meyvelerin tadına çocuklarımızın da varmasını istiyoruz. Bizlerle birlikte bahçelerinde, balkonlarında bu güzel sebzeleri yetiştirmek isteyen her vatandaşımızı fide şenliğimize bekliyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.