7 Eylül

“YEREL YÖNETİM 21. YÜZYILDA HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞTİ”

“YEREL YÖNETİM 21. YÜZYILDA HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞTİ”
13 views
02 Aralık 2018 - 18:02

Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yerel Seçim Ege Bölge Çalıştayı’na katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yerel yönetim bu 21. yüzyılda gerçekten hızlı bir şekilde değişti. Bu yüzyıl iletişim yüzyılı, bu yüzyıl bilimin en yüksek seviyelere ulaştığı bir dönem ve bununla beraber yerel yönetimlerinde belediye gibi hizmet veren kurum kuruluşlarında hizmet anlayışı da değişiyor ve değişmekte.” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Manisa, Muğla, Uşak, Denizli ve Aydın olmak üzere 5 ilin, il başkanları ve belediye başkanlarının katılacağı Yerel Seçim Ege Bölge Çalıştayı Aydın’da yapıldı. Efeler’deki bir otelde gerçekleştirilen çalıştayda, Ege Bölgesi’nin yerel yönetimler stratejilerinin geliştirmesi hedeflendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, parti olarak ittifak arayış çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini, 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinden de başarılı çıkacaklarını söyledi. Başkan Çankır konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Gerek aday belirleme süreçleri gerek sosyal demokrat belediyeciliğin uygulanmasına yönelik projeler üzerinde gerekse ittifak arayış çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Toplantının sonuçları hepimiz adına ufuk açıcı olacaktır. Dünyada belediyecilik, bayındırlık ve temel alt yapı gereksinimleri dışında bir boyutta ele alınmakta. Belediyecilik dünyanın çeşitli ülkelerinde sol anlayış tarafından uygulanmakta. Yerel kalkınma sosyal adalet yerinde yönetim aktif vatandaşlık ve benzeri konular bugünün dünyasında belediyeciliğin başta konuları arasında yer alıyor. O nedenle sosyal demokrat halkçı belediyecilik geçmişin izlerini taşısa da bugünün dünyasına entegre olmak zorunda. Ege Bölgesi’nin tarım, turizm, hayvancılık ve sanayi odaklı üretim ekonomilerini yerelde kalkındıran Cumhuriyet Halk Partisi belediyelerimizdeki projelerimizi tüm illerimizde yaygınlaştırmalıyız. Bizler Aydın’da tarlada mahsulü kalan çiftçinin, hayvan üreticisinin, turizm çalışanının, vergilerle boğuşan sanayicimizi, iş bekleyen gençlerimizin umudu olmak için belediyelerimizle sürekli diyalog halinde olan örgütlenme modelimizi oluşturduk. Bu sayede tüm ilçelerimizin öne çıkan çalışmalarını örgütümüzün vasıtasıyla duyuruyoruz.”

“EGE BÖLGESİ, TÜRKİYE’NİN YÜZ AKIDIR”

“Ege Bölgesi ve Ege Bölgesi’ndeki Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri Türkiye’nin yüz akıdır” diyen CHP İl Başkanı Ali Çankır, sözlerini şöyle tamamladı: “Son 3 seçimdir oy potansiyelimizi yüzde 17 arttırdık. Bunu 2019’da yüzde 8 daha arttırarak yüzde 25 çıtasına çekmeyi hedeflemek zorundayız. Bizler yan yana olan ilçelerimizde bir diğer ilçemizin hizmet kalitesi farkını Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğini ve kendi ilçelerinin ne durumda olduğunu bir yan ilçemizdeki vatandaşımızla sıklıkla anlatıyoruz. Bunu il bazında Muğla ve Aydın büyükşehir belediye hizmetleri noktasında komşu illerimizde de anlatmalıyız. Bu illerimizde yaşayan Denizlili, Manisalı, Uşaklı hemşerilerimizden propaganda süreçlerinde hep beraber sinerji oluşturmalıyız. Dayanışma içerisinde ve sosyal bilgilerin ışığında halkçı belediyeciliğimizi kapı kapı anlatabilirsek ve en önemlisi seçmenimizin üzerinde güven tesis edersek 2019 seçimlerinden çok daha güçlü olarak çıkacağımıza eminim. 2019 yerel seçimleri Cumhuriyet Halk Parti’mizin zaferi ile sonuçlanacak.”

“YEREL YÖNETİM 21. YÜZYILDA HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞTİ”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da programa ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Çerçioğlu, şunları kaydetti: “Yerel yönetim bu 21. yüzyılda gerçekten hızlı bir şekilde değişti. Bu yüzyıl iletişim yüzyılı, bu yüzyıl bilimin en yüksek seviyelere ulaştığı bir dönem ve bununla beraber yerel yönetimlerinde belediye gibi hizmet veren kurum kuruluşlarında hizmet anlayışı da değişiyor ve değişmekte. Eğer siz buna ayak uyduramazsanız maalesef başarıya ulaşamazsınız. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler bakıldığı zaman gerçekten çağı yakalamış, entegre olmuş, dünya görüşümüzle beraber sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yerleştirmiş bir partiyiz ve Cumhuriyet Halk Partili olan belediyelerin yönettiği kentlere baktığınız zaman da bunu ben söylemiyorum istatistikler söylüyor. Halkın daha mutlu olduğunu daha huzurlu olduğunu görüyoruz.”

Toplantının bundan sonraki kısmı basına kapalı şekilde sürdü. Çalıştaya, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP il ve ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve parti üyeleri katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.